Üyelik Girişi
Videolar
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret615243
Hava Durumu
FAYDALI LİNKLER
Taka boyama işlemleri
ÜYELERDEN GELEN MODEL FOTOĞRAFLARI

Gemi Modelleri Fuarı

Merhaba Sayın Modelciler,

Dünya da bu işi yapanlara şöyle bir bakınca neden ilerideler demekten kendimi alamıyorum. Geçen yıl yaptığımız serginin davetiyesini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 'na, Sahil Güvenlik Komutanlığına Denizcilik Müsteşarlığı 'na (Sergi salonundan yürüme ile 100 adım) vermiştik. Denizcilikle ilgili bu üç kurumdan bir allahın kulu sergimizi görmeye gelmemişti inanın ben ve arkadaşlarım bu duruma çok üzülmüştük. Pekala adamlar fuar açmışlar ilgi nasıl dersiniz dışarıda kuyruk var girmek için işte asıl olan bu.

Gemi modeli yapmak sizi stresten uzklaştırmalı, gününüzün iyi geçmesine iyi şeyler üretmenize yol açmalı. Bu konuda birkaç şey yazmak istiyorum, şimdiden özür dilerim. Çok güzel bir söz var " SESSİZ DURDUĞUMA BAKMAYIN, SÖYLENEN HER SÖZE VERİLECEK CEVABIM VARDIR, LAKİN ÖNCE LAFI SÖYLEYENE BAKARIM ADAM MI DİYE, SONRA LAFA BAKARIM LAF MI DİYE " çok güzel o nedenle çok beğeniyorum. Bir güzel söz daha var bu da " BİLMEYEN ÖĞRETEMEZ, YAPMAYAN YAPTIRAMAZ " bu sözler sebepsiz söylenmemiştir. Bizde arkadaşlar arasında Cin olmadan adam çarpmaya çalışıyor derdik. İnanın işi tam öğrenmeden ahkam kesmek kadar aptalca bir şey.

Biz bütün bu olumsuzlukları bir kenara bırakıp modellerimizle ilgilenmeye başladık. Hele şu atölyenin işi bir biterse tam olacak. Size altta yayınlayacağım resim ile adamlar neden bizden hep ilerideler onu anlatacaktır detaylar için remin üzerine tılayın. Resimler için Sayın Can Becan Beye teşekkürlerimi sunarım

Saygılarımla.

 Fuar içine girmek için sırasını bekleyen modelseverler (darısı başımıza)

 

 Bu fuarda Model uçak, Tren, Model gemi, Otomobil, malzemesi satışları da yapılmaktaymış

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Diaroma çalışması

 

 

Bu teknenin kazan bölümü çalışmaktaymış

 

 

 

Bu resim hakkında bana söylenen şu. Resimde görülen kişiler listede ismi ve fotoğrafı bulunan modelin laser kesimini yapıp size veriyorlarmış. Plan dahil bu iş içinde sizden yaklaşık 300 Euro alıyorlarmış ancak kesimler incelendiğinde mükemmellikleri de ortaya çıkıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

ÖZLÜ SÖZLER

" ZİHİN FUKARA OLUNCA, AKIL UKALA OLUR "

 Vatan Şairi NAMIK KEMAL

SENİ SEVENİ ZEHİR OLSA YUT,
SENİ SEVMEYENİ BAL OLSA DA UNUT.

HZ MEVLANA 

" SÜTÇÜNÜN EMDİĞİ SÜT SATTIĞI SÜTTEN BELLİDİR "

Bir arkadaş yollamış güzel bir söz.

TRT1 Canlı Yayın

Kahraman Nusrat

Orjinal Taka resimleri için tıklayınız


Bu resim sayın Ara GÜLER tarafından çekilmiştir.