Üyelik Girişi
Videolar
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam12
Toplam Ziyaret619494
Hava Durumu
FAYDALI LİNKLER
Taka boyama işlemleri
ÜYELERDEN GELEN MODEL FOTOĞRAFLARI

Tersanem

                                         
YENİ TERSANEM
Yeni tersanemin bakım onarım işleri bittikten sonra en son halini sizlerle paylaşacağım. Diğer resimler için Tıklayınız!
ESKİ TERSANEM


Değeri Modelciler,


Tersanem yıllar önce evimin baş köşesi yemek masasının tam ortasıydı. Malum o zaman çoluk çocuk yok, kimsede kızmıyor. Büyük bir hevesle gemilerimi yapmaya çalışıyorum, misafir gelince de olduğu gibi herşeyi toparlayıp kaldırıyordum. Bu durum birkaç defadan sonra sıkıntı vermeye başlamıştı. Bu nedenle atölyemi arka odaya taşıyarak, çalışmalarıma bir süre orada devam ettim. Ancak ilk kızım dünyaya gelince tayinim antreye çıktı ve şikayetler devam edince banyoya geçmek zorunda kaldım. Balkona çıkma imkanımda olmadığı için tüm malzemelerimi dolap üstüne kaldırdım. 

Bütün dertlerim apartmandaki kapıcının işine son verilip boşalan yere oda yaptırılmasıyla son buldu. Büyük bir hevesle hazırladığım tersanemde çalışmalara başladım. Doğal olarak yer genişleyince alet edavatları da almaya başladım.  Bu sayede de gemilerimde olabildiğince detayları öne çıkarmaya, kaliteyi arttırmaya ve bire bir gerçeğine uygun yapmaya çabaladım.

Atölyemde torna - freze, laser kesim aleti haricinde tüm malzemeler mevcuttur. 2012 yılına kadar faaliyetlerime burada devam ettim. Öğrencilerimin artmasıyla birlikte burası da yetmemeye başladı. Bende hepimizin rahat çalışabileceği bir ortama geçmeye karar verdim. Gemi modelciliği kariyerime babamdan kalan, muhteşem bir bahçesi olan geniş bir dairede devam edeceğim.

Yüce rabbim bizleri utandırmasın. Kalın sağlıcakla...Sedat GEDİKLİ

Eski tersanemin diğer resimleri için Tıklayınız!

ÖZLÜ SÖZLER

" ZİHİN FUKARA OLUNCA, AKIL UKALA OLUR "

 Vatan Şairi NAMIK KEMAL

SENİ SEVENİ ZEHİR OLSA YUT,
SENİ SEVMEYENİ BAL OLSA DA UNUT.

HZ MEVLANA 

" SÜTÇÜNÜN EMDİĞİ SÜT SATTIĞI SÜTTEN BELLİDİR "

Bir arkadaş yollamış güzel bir söz.

TRT1 Canlı Yayın

Kahraman Nusrat

Orjinal Taka resimleri için tıklayınız


Bu resim sayın Ara GÜLER tarafından çekilmiştir.