Üyelik Girişi
Videolar
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam49
Toplam Ziyaret546116
akcakale
Hava Durumu
FAYDALI LİNKLER
Taka boyama işlemleri
ÜYELERDEN GELEN MODEL FOTOĞRAFLARI

Anasayfa

 "Sedat Gedikli Hobi Atölyesi Talebelerinden Eğitim aşamalarında bir ileri kademeye geçen arkadaşlarımdan AHMET ERYİĞİT, ALAADDİN AYDIN VE ŞAHİN DÜNDAR ortak karar ile Kahraman GAZİ NUSRAT MAYIN GEMİSİNİ yapma kararı aldılar.
02.03.2016
 "Model Gemi yapımında kullanılan merdivenlerin yapım aşaması.
15.02.2016
Akdenizin kuğusu GULET günümüzde yelkeni ile değil motor gücü ile kullanılan bir tekne oldu. Mavi turlarda kiralanan bu güzel teknenin yapımına bir arkadaşımızın isteği üzerine başladım.
19.01.2016
Model yapımında kullandığımız sarma çıtalarının kesimi ve KİT - EL YAPIMI TEKNELER ARASINDAKİ TARTIŞILAN KONULAR.
16.10.2015
Model Gemilerde, ambar havalandırılması ve ışıklandırılması amacıyla yapılan ızgara, NASIL YAPILIR ?
20.08.2015
Sayın Modelciler, Modellerimizin boyama işlemlerinde maskeleme amaçlı kullandığımız bantlar 3M maskeleme bandı olarak aşağıdaki adresten temin edilebilir.
10.08.2015
Sayın Modelciler; Hemen hemen her gün aldığım maillerde, sarma çıtası, kontrplak, zamk, japon yapıştırıcı ve aktivatörü, eğe, ve diğer malzemeler hakkında bilgi istenmektedir....
10.08.2015
Model gemi yapımında neler kullanılır sorusuna en basit yoldan yapılacak bilgilendirme. Burada kullanılacak aletler, araçlar ve yardımcı malzemeleri göreceksiniz.
11.06.2015
KARTAL, KABATAŞ VE HÜRRİYET İsimli Araba vapurlarının yapımına başlıyacağız. Sayın modelciler piyasada satılan kalitesiz planlardan dolayı yapımına başladığımız Sayın Cemil Akçe planından bu modeli yapmayacağız. Sayın Ord. Prof. Ata NUTKU beyin İTÜ yayınlarından elde ettiğimiz endaze ve çizimlerden faydalanacağımız plan hazırlığı nedeniyle kısa bir süre içinde kesimine başlayacağız. Saygılarımızla... AÇIKLAMA ANA BÖLÜMDEDİR. (Resim üzerine tıklayınız)
24.05.2015
Sayın Modelciler, Karadeniz Takası yapım aşamaları sizlere kolaylık sağlamak amacıyla VİDEO çekimleriyle anlatılmıştır. Bu sıra takip edilirse yapım aşamaları aksamadan yürüyecektir. Şimdiden kolay gelsin. Bu planı isteyen modelciler scoutsedat@gmail.com adresine istek yaparlarsa plan ücretsiz olarak yollanacaktır.
08.01.2015
 2 

www.sedatgediklihobi.com sitesi içerisinde yer alan herhangi bir belge, resim vb. izin alınmadan kullanılamaz ve herhangi bir ticari faaliyete dahil edilemez. Tüm hakları saklıdır. 08/07/2012

ÖZLÜ SÖZLER

" ZİHİN FUKARA OLUNCA, AKIL UKALA OLUR "

 Vatan Şairi NAMIK KEMAL

SENİ SEVENİ ZEHİR OLSA YUT,
SENİ SEVMEYENİ BAL OLSA DA UNUT.

HZ MEVLANA 

" SÜTÇÜNÜN EMDİĞİ SÜT SATTIĞI SÜTTEN BELLİDİR "

Bir arkadaş yollamış güzel bir söz.

TRT1 Canlı Yayın

Kahraman Nusrat

Orjinal Taka resimleri için tıklayınız


Bu resim sayın Ara GÜLER tarafından çekilmiştir.