GönderenKonu: Merhaba Sayın Modelciler,  (Okunma sayısı 22908 defa)

sedat gedikli

• Site Yöneticisi
Merhaba Sayın Modelciler,
Tarih : 18-07-2012 Saat : 23:25

Merhaba Modelciler,

Yıllar önce modelciliğe başladımda, yaşadığım o sıkıntılı zamanları unutmam imkansız. Model uçak yaparken amerikalı üyemize parasını vererek getirttiğimiz ilk Cyano-akrilat (Japon) yapıştırıcıyı hiç unutmam, Balsa ağacını bile bulmakta sıkıntı çeker bulduğumuzda da oldukça çok para vererek alırdık. Zaman geçti şimdi piyasada çeşit çeşit yapıştırıcı mevcut sadece yapıştırıcı değil diğer malzeme ve aletlerde. Ancak bunların bize uygun olanlarını bilmekte lazım. Bu konuda sadece bulmak değil maddi yönünü de düşünmek gerekiyor. Yapı marketlerinde bulabileceğiniz bu tür malzemeler nedendir bilinmez biraz pahalı olabiliyor. O nedenle bu bölüme veya bana mail atarsanız neyin nered daha ucuz olduğunu elimden geldiğince yazmaya çalışacağım. Web sayfamda olsun, forum sayfasında olsun sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Bizler varlıklı insanlar değiliz, bu nedenle de en kaliteli malzemeyi en ucuza almaya çalışacağız.

Sevgi ve saygılarımla, sağlıklı günler dilerim.

Sedat GEDİKLİ - ANKARA

Ali.K

• Yetkilendirilmiş Üye
RE:Merhaba Sayın Modelciler,
Tarih : 18-07-2012 Saat : 23:37

İşte Sedat abi neden bu sitede sana yardımcı olduğumu tüm modelseverler daha iyi anlayacak. İstanbuldaki firma bana bir japon yapıştırıcısını ve dondurucuyu 30 TL ye sattı. Hemde kendi karışımım diyerek. Bu şahıs 30 senelik gemi ustası. Ya sen kimyagermisin? Fabrikan mı var? Devletten izin aldın mı? Patentin var mı? Sıkı durun gerçek fiyatı toplam 7,5 Tl. Abi seninle tanışmasaydım nereden bilecektim? Utanmadan yazıyorum ki tüm yeni başlayanlara ders olsun. Kalın sağlıcakla. Ali K.

medoist

• Forum Üyesi
acemi
Tarih : 25-09-2012 Saat : 15:16

Merhaba;

ben acemiyim temelden başlaya bileceğim bir plan veya ne yapmam gerektiğinde yardımcı olabilirmisiniz.

sedat gedikli

• Site Yöneticisi
Merhaba Medoist,
Tarih : 06-10-2012 Saat : 21:02

Merhaba,

Kusura bakmayın cevaplamam baya gecikmiş oldu, sayın arkadaşım bana adresini ve telefonunu yazarsan sana bir taka planı yollaya bilirim eğitim amaçlı bu plan ilk model için verimli olacaktır en azından neyi nasıl yaptığın konusunda yapım aşamalarından da faydalanabilirsin. scoutsedat@gmail.com adresime bekliyorum.

Sedat GEDİKLİ

canersen

• Forum Üyesi
RE:Merhaba Sayın Modelciler,
Tarih : 07-10-2012 Saat : 15:59

ali.k adlı arkadaşıma teşekkür ederim, bizleri aydınlattığı için Sedat bey sizlerle ve modelci arkadaşlarla burada bulunmak çok keyifli. Her ne kadar yeni başlasamda hiç birşey bilmesemde sizlerin çalışmalarını izlemek yapmış olduğunuz modelleri seyretmek çok güzel. Ellerinize sağlık. Yeni siteniz hayırlı olsun. İstanbul dan sevgilerle... görüşmek dileğiyle.

1  ...